Mniej znane atrakcje Gdańska

Atrakcje turystyczne w Gdańsku to nie tylko Kościół Mariacki czy Stocznia Gdańska. Owszem, te i im podobne to pozycje obowiązkowe na trasie każdej wycieczki po Wolnym Mieście, jednak warto wiedzieć, że ma ono do zaproponowania również miejsca mniej (lub w ogóle) znane.

Oczywiście także, jeśli chodzi o te mniej znane atrakcje Gdańsk ma ich mnóstwo, jednak do najważniejszych należy z pewnością:
– Mieszkanie przy ul. Mariackiej 1, w którym Mikołaj Kopernik spotykał się ze swoją niedoszłą narzeczoną;
– Tajemniczy budynek przy ul. Sobótki. Choć powstał dopiero 100 lat temu, to jednak samo wzgórze, na którym go wzniesiono, słynie z o wiele starszych legend, mówiących o nim jako miejscu spędu czarownic. Co więcej: przed stu laty budynek ten stał się własnością masonów;
– Fort Grodzisko, czyli mający 200 lat (choć świetnie zachowany) kompleks bunkrów, będący jednocześnie przedmiotem zainteresowań współczesnych badaczy (z racji na legendę, jakoby naziści mieli tam ukryć skarby zagrabione z Kościoła Mariackiego).

Jeszcze raz więc: jeśli chodzi o te mniej znane atrakcje Gdańsk ma ich naprawdę sporo, zwłaszcza że wyżej wymienione to tylko kilka przykładów. Nasuwa się jednak pytanie: skąd brać informacje o tych miejscach, skoro oficjalne przewodniki raczej na ich temat milczą? Najlepiej sięgnąć do Internetu i stron poświęconych takim mniej znanym atrakcjom, z tymże uwaga: unikajmy miejsc grożących zawaleniem lub wiążących się z innymi niebezpieczeństwami (bo i takich na owych stronach nie brakuje).