Wypoczynek w miejskiej dżungli nie dla wszystkich jest interesujący. Szereg osób które co roku zaczynają swój odpoczynek selekcjonują miejsca z dala od wielkich aglomeracji miejskich wyszukując mniej sławne miejscowości.

Do takich mniejszych miasteczek do których bez skrępowania co roku wracają wczasowicze jest miejscowość ekologiczna Wicie daleka ledwo parę kilometrów od Darłówka i z drugiej strony od Jarosławca. Do niedawna Wicie przedstawiała charakter głównie rolniczy choć w swojej historii ta nieduża miejscowość była też centrum rybołówstwa jeszcze w niedawnych czasach. Odkąd tylko ludzie zainteresowali się poważnie wczasowaniem, nagle ta mała wieś nadmorska odsłoniła przed sobą bezwzględnie odmienną drogę postępu, którym to stała się turystyka.

A jest co zaobserwować, zarówno w samej wsi Wicie jak i w jej ekologicznie zadbanych okolicach. Dla czułych na majestat natury turystach z całego kraju oraz zagranicy miejscowość Wicie sprawia wrażenie już na samym początku, w tym miejscu gdy posuwamy się asfaltową drogą w otoczeniu ślicznych pagórków podziwiając rarytasową panoramę przylegającego z Wicie jeziora Kopań przepasanego cienką mierzeją z oceanem wód morza Bałtyckiego. Sama mierzeja jest podobnie barwna, to podwalina bytu wodnego ptactwa i śródleśnych zwierząt chroniona zresztą unijnym programem NATURA 2000.

W miejscowości Wicie wyszukamy niemało kwater, noclegów, pensjonatów oraz ośrodki domków letniskowych. Turystyczna wioska suto wyposażona jest w stołówki, bary i różnego rodzaju punkty gastronomiczne więc bez zachodu zaopatrzymy się w pyszny posiłek dla całej rodziny. Osoby które chcą posmakować dodatkowych atrakcji i wyczuć gwar przybrzeżnych deptaków w sezonie, bez dylematu zawitać mogą do sąsiednich dużo większych miejscowości. Interesujące szlaki piesze i rowerowe oraz bogactwo ryb w jeziorze i samym morzu dostarczy emocji zagorzałym wędkarzom.Naprawdę wskazane jest odwiedzić nadmorską miejscowość Wicie. Kto raz tu zaglądnie będzie ściągał co roku odkrywając zupełnie odmienne oblicza tego kuszącego nadmorskiego miasteczka.