Nie każdemu raczej Białystok wyda się naturalnym miejscem docelowym na weekendową eskapadę. Tym niemniej warto czasem pojechać do miejsca mniej oklepanego i znanego, aniżeli chociażby Kazimierz Dolny. Albowiem turystyka i Białystok to również dobrana para – i wcale nie jest to przesadą.

Miasto to, mocno doświadczone przez historię, oferuje nam ciekawą możliwość spaceru po swojej przeszłości. Specyficzne, zielone autobusy są do tego świetnym środkiem i – wbrew pozorom – dobrym krokiem, by skutecznie poczuć atmosferę tego miasta.

W Białymstoku możemy skosztować znakomitej kuchni, napić się dobrego alkoholu i pójść do jednego z wielu klubów w Śródmieściu. Największe ich zgrupowanie znajdziemy na ulicach Lipowej, Malmeda, Suraskiej i Rynku Kościuszki.

Jeśli niezbyt interesują nas klubowe imprezy, miasto oferuje wiele atrakcji dla miłośników spacerowania i czytania różnej maści opisów. Wiele bowiem zabytków jest dobrze i w miarę ciekawie opisanych (za pomocą specjalnych tabliczek). Będąc tu, koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Branickich, Ratusz Miejski oraz Domek Napoleona.