Czarter jachtów w Grecji może być doskonałym sposobem na urozmaicone wakacje pełne ciepłej pogody i przyjaznych mieszkańców. Przez żeglowanie po Cykladach, doświadczeni żeglarze mogą korzystać z wyzwania podczas wizyty na jednej z tych ekscytujących wysp które posiada Grecja.

Położone w południowo-wschodniej części Grecji kontynentalnej, Cyklady to archipelag wysp o słonecznym klimacie i malowniczej scenerii. Tymczasem, można także zarezerwować sobie wizytę w Atenach w czasie podróży, co będzie nieodpartą atrakcją dla miłośników historii, miłośników nocnych klubów, smakoszy – w rzeczywistości, prawie każdego.

Ateny są doskonałym miejscem, w którym warto rozpocząć swoją podróż. Domem dla niektórych z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie, istnieje ogromna ilość rzeczy które warto tam zobaczyć i zrobić w tym ekscytującym i tętniącym życiem mieście. Dwa konkretne rzeczy do zobaczenia, to jednak są Partenon i Akropol.

Tymczasem miasto jest także domem dla wielu fascynujących muzeów mieszczących niezliczone starożytne greckie artefakty. Każdy, kto interesuje się sztuką – rzeźby greckie tam znajdzie Narodowe Muzeum Archeologiczne jest szczególnym punktem kulminacyjnym tej podróży.
źródło: http://www.yachtguru.pl/