Jedziesz na wymarzone wakacje w góry i nie wiesz, co spakować? Turystyka górska wymaga odpowiedniego przygotowania-  ten krótki artykuł pomoże Ci w tym!
Przede wszystkim należy wziąć odpowiednie obuwie. Wiele osób bagatelizuje ten problem, mówiąc, że przecież tylu ludzi chodzi w zwykłym obuwiu i nic im się nie stało… Niestety negatywne skutki takiej decyzji można czasem zauważyć dopiero po wielu latach, kiedy to np. nawracające skręcenia kostki będą tak dolegliwe, że konieczny będzie zabieg. Ponadto w górach często od wypadku dzieli tylko jeden niefortunny krok- odpowiednie, antypoślizgowe obuwie za kostkę pomoże znacząco zredukować ryzyko poślizgnięcia się, czy złego stąpnięcia.
Następnie należy pamiętać, że w górach, szczególnie tych wysokich, pogoda bywa bardzo zmienna. Dlatego należy wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową oraz bluzę nawet jeśli jest ciepło kiedy wychodzimy.
Ponadto koniecznie należy spakować do plecaka wodę oraz trochę jedzenia- podczas dłuższej wędrówki pocimy się, więc koniecznie musimy uzupełnić płyny. Warto także wziąć czekoladę- kawałek na postoju znakomicie dodaje sił.
Nie należy także zapominać o apteczce oraz telefonie komórkowym, aby w razie czego wezwać pomoc!