Morska agroturystyka

Pensjonaty zajmujące się agroturystyką to coraz popularniejsza odmiana pensjonatów wczasowych. Ich liczba już teraz daje ogromne możliwości wyboru konkretnych usług i atrakcji. Zlokalizowane w strategicznych miejscach naszego kraju, stanowią idealne miejsce na urlopowy wypoczynek.

Agroturystyka dla każdego

Słowo agroturystyka można podzielić na dwie odmiany wypoczynku. Ta pierwsza to aktywny udział w życiu społeczności ze wsi, czyli prace na roli albo wykonywanie prac domowych, dojenie krów, obrządek zwierząt domowych itd. Druga natomiast to nieco bardziej nowoczesna odmiana, polegająca na aktywnym spędzaniu urlopu na łonie przyrody. Szlaki do pieszych wycieczek, trasy rowerowe, lokalna gastronomia, lasy pełne grzybów czy hodowle koni to atrakcje, którymi pochwalić się mogą pensjonaty agroturystyczne.

Nad Bałtykiem

Pomiędzy nimi na szczególną uwagę zasługują ośrodki oferujące wczasy nad morzem. Jednym z takich miejsc, położonych tuż nad Bałtykiem, jest miejscowość Kopalino. To stara wioska rybacka, położona z dala od szlaków komunikacyjnych. Do jej niewątpliwych plusów zaliczyć można czyste plaże i piękne lasy wokół. Powietrze przepełnione jodem na pewno przypadnie do gustu każdemu amatorowi wypoczynku na łonie natury. Leśne dróżki doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku wycieczek pieszych, jak i rowerowych. Umiejscowiona w niedalekim Lubiatowie stadnina koni na pewno znajdzie swoich fanów. Dodatkową atrakcją jest położona w niedużej odległości latarnia morska Stilo, która przypadnie do gustu każdemu dziecku. Bliskość uroczego miasta Łeby to kolejny mocny punkt Kopalina. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Agroturystyka nad morzem to zyskujący coraz większą popularność sposób na aktywny wypoczynek. Piękna przyroda i szum morskich fal ukoją nerwy i pozwolą odpocząć.