Wraz z początkiem roku biura podróży prześcigają się w zachwalaniu ofert w wersji first minute. Są to nowe oferty wczasów urlopowych, często z kosztami pomniejszonymi o 20-30%, po to, aby sprzedały się w jak najkrótszym czasie. Dla urlopowiczów są to interesujące oferty odnośnie do pieniędzy, ponieważ są sporo tańsze.

Bardzo często, by zmobilizować klientów do wcześniejszego wybrania wczasów, biura podróży dołączają różnorodne bezpłatne atrakcje, jak na przykład wycieczka statkiem lub zwiedzanie jakiegoś miejsca, jakie to atrakcje w ofercie zwykłej potrzebują specjalnej opłaty. Poza tymi przekonującymi zaletami, wycieczkowicze mają dużą pulę miejsc noclegowych do wyboru, jak i mają okazję wybrać z sporej liczby wolnych jeszcze dat i dostosować wyjazd do któregoś z odpowiednich dla nas.

Lecz mimo tych wielu plusów należy skierować nadzwyczajną uwagę przy podpisywaniu umowy. Znaczące jest to, aby spytać czy oferta posiada gwarancję rezygnacji i niezmienności ceny. Chociaż koszty podróży nie powinny ulegać zmianie czasami jednak może to się zdarzyć, gdy kursy walut lub opłat na lotniskach zmienią się. Dowolne modyfikacje czy to w kosztach, programie podróży czy co do punktu odlotu nie powinny robić przeszkody do tego, aby klient mógł bez problemu rozwiązać umowę.

Powinno się wypytać o najmniejsze drobiazgi związane z wycieczką. Często określenia „przy plaży” lub „pokój z widokiem” nie muszą być jednoznaczne z naszą wizją. Jednakowo jest z gwiazdkami hotelowymi, których identyczna ilość w rozmaitych hotelach na kuli ziemskiej nie musi być przejawem takiego samego standardu.

Oferty wycieczek jakimi są first minute na pewno obejmują dużo plusów i warto z nich skorzystać. Jednak jak przy niektórych wyjazdach należy zadbać o drobne detale, by radować się wyczekiwanym wyjazdem.