Miejmy nadzieje, że Nowy Rok przyjdzie nam przywitać w aurze zimowej, a nie zaś w typowo letniej, bowiem stacje narciarskie, które oferują swoje usługi na terenie Zakopanego i okolic, są naprawdę świetnie przygotowane, musi być jednak choć odrobinę zimy.

Trasy są ratrakowane, odpowiednio oświetlone, naśnieżone. Infrastruktura zimowa zrzesza także punkty gastronomiczne, serwisy sprzętu narciarskiego, szkoły narciarskie, parkingi, punkty sanitarne, słowem wszystko, byście mogli czuć się komfortowo bawiąc na stokach tychże ośrodków narciarskich. Po białym szaleństwie, wieczorkiem, gdy już nastroje inne, zachęcam was do złożenia wizyty w jedynym tego typu teatrze pod Giewontem – Teatrze Witkacego przy ulicy Chramcówki w Zakopanem. Zespół owego teatru ma przygotowany repertuar na wieczór sylwestrowy, a także noworoczny. I Nowy Rok macie „dopięty na ostatni guzik”.

Jaką stacje narciarską wybrać pod Giewontem? Oto kilka propozycji w tej materii. Jeśli pociąga was urok Nosala, czyli reglowego wzniesienia w Tatrach Zachodnich, wznoszącego się nad Kuźnicami, między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską, spróbujcie zabawić się w Nowy Rok na północnym stoku tegoż wzniesienia. Funkcjonuje tu stacja narciarska z kilkoma wyciągami. Można przy okazji wpaść do leżących opodal karczm regionalnych, kuszących „naszymi” smakołykami. Jeśli przyjedziecie grupą, co najmniej 10 osobową, możecie liczyć na zniżki i promocje, jakie oferują gospodarze tejże stacji narciarskiej. Z wierzchołka napatrzycie się na ekstra widoki. Odsłoni się przed waszymi oczami cudna panorama Czerwonych Wierchów, Giewontu, rejonu Doliny Bystrej tudzież szczytów unoszącymi się nad Doliną Gąsienicową i Pańszczyca.

Dla miłośników spędzania Nowego Roku na tatrzańskich polanach, mam propozycję spędzenia tego wyjątkowego dnia na stacji narciarskiej usytuowanej na Polanie Szymaszkowej. Jest to niedaleko dawnego Hotelu Kasprowy, dziś zwanego szumnie Mercure. Mnie osobiście bardziej podobała się dawna nazwa tegoż hotelu, jednak nie wszyscy muszą podzielać mój gust. Ośrodek narciarski na Polanie Szymaszkowej chwali się ostatnio nowym ratrakiem produkcji dobrej niemieckiej firmy i nowo otwartym zimowym placem zabaw dla dzieci. To wyśmienita okazja dla rodzin, które przyjadą w nasze góry świętować Nowy Rok z maluchami. Jeśli wolicie bawić się na stoku nieco dalej od centrum Zakopanego, warto pofatygować się na przykład do miejscowości Małe Ciche. Jest tam bardzo atrakcyjna infrastruktura zimowa, jej najbardziej istotną część stanowi kolej krzesełkowa, ostatnio zmodyfikowana pod kątem bezpieczeństwa użytkowników. Nieco bliżej Zakopanego, na Harendzie ( dzielnica tegoż miasta ) funkcjonuje ośrodek narciarski, który dysponuje wyciągami dla użytkowników o różnym stopniu umiejętności narciarskich i snowboardowych. Jest też kolej krzesełkowa na szczyt Rafaczówki, gdzie walory widokowe są bardzo satysfakcjonujące. Zrobicie mnóstwo fotek pamiątkowych.