Organizacja imprezy nie jest wcale taką prostą sprawą. Aby impreza (mówimy tu o większej imprezie na przykład plenerowej) mogła się odbyć, należy się naprawdę sporo napracować.

Najpierw musimy oczywiście wymyślić jakiś motyw przewodni imprezy. Zaprosić muzyków lub innych artystów, wpisujących się w klimat naszej imprezy. Organizacja imprezy polega przede wszystkim, również na określeniu budżetu imprezy i podzieleniu, co na co pójdzie miedzy innymi na artystę (a ci potrafią mieć mocno wygórowane stawki). Poza artystami musimy dograć również obsługę sceny.

Organizacja imprezy polega na załatwieniu firmy zajmującej się samą sceną, do sceny dochodzi również oświetlenie i nagłośnienie. Koszty tych trzech rzeczy mogą spokojnie wyrównać honorarium artysty a nawet je przewyższyć.

Kolejnym tematem związanym z organizacją imprezy jest oczywiście jedzenie i napoje i związane z tym sanitariaty ;), a na koniec dochodzi oczywiście załatwienie wszystkich pozwoleń, obstawy policji, ochrony i służb medycznych.