Couple hiking in himalayas mountains in Nepal. Man and woman hikers walking mountain footpath, sunny day traveling.

Zew gór, czyli wypad w Himalaje
Wszyscy miłośnicy gór marzą o zdobyciu najwyższego szczytu świata, czyli Mount Everest. Teraz jest to dużo bardziej wykonalne niż kilkanaście lat temu. Coraz więcej biur podróży oferuje wycieczki do Nepalu. Wprawdzie nie jest to tania eskapada, jednak widoki zapierające dech w piersiach rekompensują każdą wydaną złotówkę.
Wybierając się w Himalaje warto pamiętać o kilku rzeczach. Najlepszym okresem na trekking w Himalajach jest przełom marca i kwietnia, gdy dni są ciepłe, a noce chłodne. Kolejną rzeczą jest kondycja. Warto odpowiednio przygotować się do takiej wyprawy fizycznie, rozpocząć odpowiednie treningi (najlepiej pod okiem doświadczonego trenera). Warto także zadbać o zgrany zespół, z którym wyruszymy w trasę. W grupie jest zawsze bezpieczniej. Oczywiście należy też wyposażyć się w odpowiednie ubranie, obuwie i sprzęt m.in. namiot, raki, czekan.
Najbardziej popularną trasą oferowaną przez biura podróży jest trekking dookoła Annapurny, który trwa mniej więcej dwa tygodnie. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach na tak daleką trasę do wyboru mamy również krótszą, tygodniową wersję,