Ostatnimi czasy Wiedeń jest coraz bardziej popularnym miejscem podróży, dzięki czemu turystyka w nim jest szczególni dobrze rozwinięta.
Czy warto jechać do Wiednia? Bez wątpienia tak. Obowiązkowe zabytki, które trzeba zobaczyć to: katedra Św. Szczepana, ratusz, budynek parlamentu, kościół Wotywny, pałac Schönbrunn, Hofburg i Belweder. Ale to nie wszystko! Jeśli dysponujemy nieco większą ilością czasu warto wybrać się na wiedeński Prater- olbrzymi park, w którym znajduje się m.in. ogromny lunapark. Warto także wybrać się do Narrenturm- dawnego szpitala psychiatrycznego, w którym dziś znajduje się Muzeum Anatomii Patologicznej. Można także wybrać się do jednego z licznych wiedeńskich muzeów sztuki. Szczególnie w Belwederze należy wybrać się na wystawę najsłynniejszych malarzy w tym prawdziwego mistrza- Gustawa Klimta. Warto także zobaczyć niezwykłą spalarnię śmieci!
Należy jednak nadmienić, że Wiedeń nie jest miastem tanim. Nawet za torcik i kawę w popularnej sieci kawiarni „Aida” zapłacimy wielokrotnie więcej niż w Polsce. Dlatego warto noclegi rezerwować znacznie wcześniej, szukając upustów i promocji.