Jednodniowa wycieczka do Budapesztu – czy warto?
Gdy mamy ochotę zwiedzić jakieś miasto europejskie, ale krótki urlop nie pozwala nam na dłuższą wycieczkę, zaplanujmy krótki, ale intensywny wyjazd np. do Budapesztu.

O Budapeszcie słów kilka

Budapeszt jest stolicą Węgier, położoną nad rzeką Dunaj. Ten, kto przyjeżdża do tego miasta, z miejsca się w nim zakochuje. Co skrywa sobie węgierska aglomeracja? Przede wszystkim różnorodność: monumentalne budynki będące perłami architektury np. parlament, stare, zabytkowe kamienice, zjawiskowe mosty i punkty widokowe, z których podziwiać można panoramy miasta.

Jednodniowa wycieczka – jak zaplanować?

Wycieczka do Budapesztu nie jest wcale trudna do zorganizowania. Z Polski można się tam dostać na wiele sposobów – samolotem, pociągiem, autobusem. Jeśli wybieramy się do Budapesztu tylko na jeden dzień, postarajmy się, abyśmy przybyli na miejsce wczesnym rankiem. Kilkanaście godzin wystarczy, abyśmy wystarczająco wczuli się w atmosferę miasta. Dobrym rozwiązaniem jest nocny przejazd autobusem – wtedy dojeżdżamy do Budapesztu nad ranem – i wieczorny powrót do Polski.

Do węgierskiej stolicy warto wybrać się na jeden dzień, jeśli mamy przynajmniej 12 godzin w zanadrzu. Przygotujmy się wtedy na intensywne eksplorowanie najciekawszych miejsc tego pięknego, europejskiego miasta!