Szukasz niezwykłych krajobrazów? Zainteresuje Cię wycieczka na Teneryfe
Mieszkając na kontynencie europejskim, w Polsce, możemy mieć czasami ochotę nie tylko uciec przed zimnem, ale również zobaczyć coś innego, ciekawego. Oba te marzenia może spełnić nam wycieczka na Teneryfe.

Jest to hiszpańska wyspa należąca do archipelagu wysp Kanaryjskich. Jest największą i najludniejszą wyspą archipelagu.

Pogoda na wyspie zależy przede wszystkim od tego, czy bierzemy pod uwagę jej południową czy północną część. Ta północna czasami przypomina Polskę, jest bardziej kapryśna. Widać to po roślinności bardziej bujnej, zielonej. Południowa część jest zdecydowanie cieplejsza i bardziej sucha.

Na Teneryfie jak i na każdej z innych wysp Kanaryjskich w jednym czasie możemy mieć miejsca z deszczem jak i z bezchmurnym niebem. Przy odrobinie szczęścia w samym środku polskiej zimy zaznamy tam cieplutkiej wiosny lub nawet naszych polskich, letnich temperatur.

Nad Teneryfą wznosi się najwyższy szczyt Hiszpanii, wulkan Teide, który ma 3715 m. n. p. m. Wulkan widoczny jest z każdego zakątka wyspy i jest jedną z największych atrakcji turystycznych.

Kolejnymi atrakcjami są gigantyczne, skalne urwiska Los Gigantes. Niezwykle pięknym miejscem jest miejscowość Masca położona wysoko w górach, z niezwykle orzeźwiającym powietrzem. Oczywiście wyspa obfituje w wiele plaż z Playa de Las Teresitas na czele.

Teneryfa jest bogata w tak wiele pięknych miejsc, że aż trudno je zwiedzić podczas jednej wycieczki.