Termin „turystyka uzdrowiskowa” kojarzy nam się z wyjazdem do uzdrowiska, w którym oczywiście należy korzystać z wielu zabiegów hydro- lub balenoterapii, przestrzegać diety oraz wielu innych reguł. Tymczasem może to także być jakikolwiek wyjazd do miejsca, które ma potwierdzone właściwości klimatyczne albo inne walory, które umożliwiają pobyt w celu polepszenia zdrowia. Czy taki wyjazd ma sens?
Oczywiście! Przede wszystkim jest on szczególnie polecany ludziom, którzy na co dzień prowadzą niehigieniczny tryb życia: śpią mało bądź nieregularnie, źle się odżywiają, nie uprawiają regularnie aktywności fizycznej, mało przebywają na świeżym powietrzu i mają stresującą pracę. Ponadto tego typu wyjazd polecany jest także dla dzieci z chorobami dróg oddechowych, nawracającymi infekcjami oraz innymi przewlekłymi schorzeniami.
Warto nadmienić, że sam wyjazd do miejscowości o statusie uzdrowiska, zmiana niektórych nawyków- regulacja snu i częste spacery mogą w znaczącym stopniu wpłynąć pozytywnie na stan zdrowia.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.