Jeżeli nie wiesz gdzie wyjechać na letnie wakacje nad polskie morze lub jesteś niezdecydowany to polecamy Pogorzelicę. Miejscowość na krańcu Wybrzeża Rewalskiego zadowoli każdego wczasowicza zarówno tego szukającego spokoju jak i tego kto chce się dobrze bawić korzystając z nadmorskich atrakcji.
Sama Pogorzelica to miejsce zaciszne i spokojne bez przepychu i zgiełku wielkiego kurortu nadmorskiego, kto jednak chce odrobinę poszaleć tuż obok piechotą 10 minut jest Niechorze z dużym centrum gastronomiczno-handlowym w którym można smacznie zjeść, wypić dobre piwo, posłuchać muzyki na żywo i świetnie się bawić.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale kurort nadmorski Pogorzelica jedynie w części podlega pod gminę Rewal. Mowa w tym miejscu o części nadmorskiej, czyli o tym w czym ośrodki turystyczne Wybrzeża rewalskiego się specjalizują. Część rolnicza Pogorzelicy należy do iście agrobiznesowej gminy Karnice. Taki rozdział skutkuje tym że możliwa jest orientacja na daną branże i widać to gołym okiem. W Pogorzelicy cała działalność biznesową miejscowości podporządkowana jest przyjeżdżającemu przede wszystkim w sezonie wakacyjno-wczasowym turyście.
Baza restauracyjno-knajpiana, baza noclegowa czyli oferty kwaterunkowe, ośrodki kolonijne, domy wczasowe, mieszkania, hotele, kwatery, pokoje do wynajęcia i domki nad morzem wśród gęstych lasów i tuż przy plaży. To dokładnie jest specjalizacja wspaniałej Pogorzelicy.
Największą jednak atrakcją turystyczną tej zachwycającej nadmorskiej wioski jest fantastyczna i szeroka plaża. W dzień zapełniona wypoczywającymi i aktywnie spędzającymi czas letnikami, późnym popołudniem natomiast zamienia się w ogromny obszar spacerowy. Bajeczne krajobrazy w kierunku wschodnim i w kierunku Niechorza zachęcają do przechadzek wzdłuż morza. Takie spacery wypada nadmienić wywierają bezcenny wpływ na drogi oddechowe i dolegliwości tarczycowe z uwagi na bardzo wysoką zawartość jodu w aerozolu produkowanym przez rozbijające się o brzeg morski fale. Stężenie jodu największe jest tak na prawdę bezpośrednio nad samą wodą.