Podróż życia do Nepalu
Wyprawa do Nepalu może być tą zapadającą w pamięć podróżą życia. Nepal jest stosunkowo młodą republiką, znajdującą się między Indiami a Tybetem. Ponad 80% Nepalu stanowią góry i to nie byle jakie, bo większość z nich to sześciotysięczniki. Z drugiej strony 8 na 10 ośmiotysięczników znajduje się właśnie w tym niewielkim kraju.

Dla miłośników trekkingu będzie to idealne miejsce, ze względu na różnorodną przyrodę i nieziemskie widoki. Odnajdziemy tutaj najgłębiej położone jezioro na świecie. Co ciekawe, w Nepalu znajduje się najwięcej miejsc wpisanych na listę UNESCO. Nepal jest też niezwykły ze względu na klimat panujący w miastach.

W Katmandu, które jest stolicą kraju, znajduje się Świątynia Małp. Jest ona schronieniem dla tysięcy małp. Taki widok, to już prawdziwa egzotyka, jednak dodatkowym atutem świątyni jest jej usytuowanie, pozwalające na podziwianie pięknej panoramy Katmandu.
W stolicy można także obejrzeć Maju Deval. Jest to najświętsza świątynia Śiwy. Miejsce niezwykle ważne dla wyznawców hinduizmu.

Najbardziej znanym miejscem w Katmandu jest Stupa Bodnath. Jest to miejsce znane z większości pocztówek i najważniejsze miejsce dla wyznawców buddyzmu. To także atrakcja turystyczna, więc na własne oczy można zobaczyć, jak sacrum przeplata się z profanum.