Każdy z nas zastanawia się czym jest turystyka rozwodowa. No cóż w kilku obszarach Europy postępowania rozwodowe postępują o wiele szybciej niż w innych. Wszyscy wiedzą, że najłatwiej pobrać się w Las Vegas. Lecz i rozwód postępuje tam w tak samo prędkim czasie. Dlatego jeśli komuś zależy na uzyskaniu rozwodu w krótkim czasie powinien udać się do Stanów Zjednoczonych.

Jeśli jednak pragniecie zostać w Europie, nie ma kłopotu. Niektóre europejskie państwa także prosto przeprowadzą rozwód, choćby Rumunia. Tamtejsze firmy z ochotą udzielają pomocy przyjeżdżającym turystom w koniecznych formalnościach. Rozwód można tam uzyskać w bardzo prędkim czasie. Jeśli małżeństwo nie posiada dzieci, wystarczy złożenie podpisu przez dwóch małżonków dokumentu i po miesiącu są już wolni.

Niekiedy bywa, że tylko jedno z małżonków pragnie aby się rozwieść, dlatego sprawa dostaje się do sądu, lecz i w tej sytuacji po kilku miesiącach orzekany jest rozwód. Zasadniczym wymaganiem stawianym małżonkom, by uzyskać rozwód w Rumunii jest to, iż powinniśmy tam zamieszkiwać. Jednak odkąd Rumunia wchodzi w skład Unii Europejskiej, transfer ludzi jest dobrowolny, a wymienione wcześniej firmy z ochotą udzielają pomocy w otrzymaniu meldunku.

Po załatwieniu niezbędnych formalności i orzeczonym rozwodzie można cieszyć się swobodą i od razu zwiedzić Bukareszt lub wypocząć nad Morzem Czarnym.